Toplu Sms Gerekli Evraklar

Toplu Sms Gerekli Evraklar


Sistemimize abone olduktan sonra aktivasyon ve SMS Başlığı (giden mesajlarda görünecek isim) tanımlaması için bağlı olduğumuz BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) yönetmeliği gereği abonelik türüne göre evrak alınması zorunludur.

(S.T.H. hizmeti sunan işletmecilerin, BTK tarafından hazırlanan, 28/07/2010 - 27655 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin 15. maddesinin 6. fıkrası gereği, çalıştıkları kişi veya kurumlardan bu belgeleri eksiksiz olarak almaları gerekmektedir.)

Sözleşme ve evraklarınızı aşağıdaki iletişim kanallarımızdan biriyle göndermeniz gerekmektedir:

Email: info@otoyikamapro.com
 
Göndermiş olduğunuz evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aktivasyon durumu ile ilgili size geri dönüş sağlanacaktır. Aktivasyonun ardından Panelinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

WhatsApp : 0542 425 47 67

 

WhatsApp üzerinden göndereceğiniz tüm evraklarınızın eksiksiz olmasına dikkat ediniz. WhatsApp hattımız üzerinden destek personelimiz ile evrak takibini yapabilirsiniz.

 

Gerekli Belgeler

  1. Abone Sözleşmesi: Yazıcıdan çıktısını aldıktan sonra İlk ve Son sayfada yer alan abone ile ilgili alanların elle doldurulması ve diğer tüm sayfaların da imzalanması ve kaşe atılması gerekmektedir.
  2. Kimlik Fotokopisi: Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Ehliyetinin önlü arkalı fotokopisi veya fotoğrafı.(Yeni tip Sürücü ehliyetleri üzerinde T.C. numarası yazmadığından dolayı kabul edilmemektedir.)
  3. Yerleşim Yeri (İkametgah) Belgesi: E- devlet üzerinden alınmış ikametgah belgesi. Belgenin PDF formatında kaydedilip gönderilmesi gerekmektedir (karekod net görünmediğinden dolayı ekran fotoğrafını çekip göndermeyiniz). Belgenizi almak için: Tıklayınız.
  4. Vergi Levhası: Ticari kaydını kanıtlar belge.
  5. Faaliyet Belgesi veya Ticaret Odası Kayıt Belgesi veyahut son 3 aydan birine ait KDV Tahakkuk Belgesi.
  6. İmza Sirküsü : Sahteciliğine karşı önlem olarak kullanılan noter onaylı bir belgedir.

Ticari ünvanları dışında kullanmak istedikleri marka ve tabela ünvanı başlıkları için marka tescili veya bu ünvanlarını kanıtlayan diğer belgeler.

 

  • Bireysel Abonelik (SMS başlığında adınız yazar)

Bireysel abonelikler için Sözleşme ve Nüfus cüzdanı yeterlidir. SMS başlığında ad ve soyadınız yazar (SMS başlığı en fazla 11 karakterden oluşur). Ayrıca, Abonelik Türüne göre üstte yer alan Sözleşme ve Nüfus Cüzdanına ek olarak aşağıdaki belgeler de talep edilmektedir. Lütfen aboneliğinizin türüne göre belgenizi hazırlayarak üstte yer alan diğer belgelerle beraber gönderiniz. (Bireysel abonelikler için ek belge istenmez, Nüfus Cüzdanı ve Sözleşme yeterlidir.)

 

  • Neden Evrak Göndermem Gerekiyor ?

Belgeler tarafımızca değil, BTK tartafından talep edilmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda gönderici adlarınızın tanımlanması mümkün değildir. BTK'nın 13.08.2018 tarihli ve 98966759-153.99-E.60186 sayılı "Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" kararı için tıklayınız

28 Ekim 2017 tarih 30224 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği nin Abonelik Sözleşmesinin Şekli, İçeriği ve Uygulanması bölümünündeki 4. ve 6. maddeleri gereğince, çalıştıkları kişi veya kurumlardan bu belgeleri eksiksiz olarak alınması mecburidir.

Ayrıca, 05.11.2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun "Kurum görev ve yetkileri" başlıklı 6'ncı maddesinin birinci fıkrasının (a)bendi, Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliği'nin 19'uncu maddesinin birinci fıkrasının (y) bendi, Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Usul ve ilgili diğer mevzuata istinaden yukarıda belirtilen belgelerin temini zorunludur.